Dodatkowe oświetlenie salonu – czy warto je wykorzystać?

Projekty wnętrz często, oprócz oczywiście zagospodarowania przestrzeni, skupiają się na kolorystyce i materiałach wykończeniowych, jakie zostaną użyte w danym pomieszczeniu. We wczesnej fazie warto jednak zaplanować też aspekty praktyczne, tj. oświetlenie salonu. Przystępując do aranżacji trzeba podąć decyzję – czy zamontować dodatkowe boczne źródła światła, czy też poprzestać jedynie na górnym oświetleniu?

Jeśli posiadamy nieduży pokój dzienny, górne źródło światła powinno być wystarczające. Wnętrze będzie miało dzięki temu bardziej tradycyjny, domowy charakter. Stylowe żyrandole do salonu mogą być przy tym doskonałym elementem dekoracyjnym. Jeśli urządzamy pomieszczenie w stylu skandynawskim lub industrialnym, warto zachować prostą formę żyrandola, który doskonale wpisze się wtedy w minimalistyczny wystrój wnętrza.

Kiedy jednak zastanawiamy się, jak urządzić salon, by wyglądał on bardziej efektownie, powinniśmy zamontować dodatkowe źródła światła i postarać się o dobór odpowiedniej jego barwy. Nowoczesny salon chętnie wykorzysta małe stylowe lampki boczne o dość chłodnej barwie. Boczne źródła światła będą też doskonałym elementem do zaakcentowania elementów dekoracyjnych w aranżacji. Wyeksponujmy nimi kominek albo tapetę do salonu, jeśli wykleiliśmy nią jedną ze ścian. Da to naprawdę ciekawe efekty.

Jeśli szukasz inspiracji, które pomogą Ci zaprojektować własną aranżację salonu, wejdź na stronę https://mo.design/category/salon/ i poszukaj dla siebie najlepszych wzorców.

Comments are closed.

 • Najlepiej dopasowane siodełko rowerowe

  Najlepiej dopasowane siodełko rowerowe

  Wprawdzie siodełko rowerowe sprzedawane jest w całym zestawie z konkretnym rowerem, jednak w razie potrzeby może być on kupowane osobno i ponownie zakładane. Można zauważyć, że siodełka rowerowe znajdują się w asortymencie sklepów typowo rowerowych oraz w dużych supermarketach zajmujących się sprzedażą wielu rodzajów produktów. To sprawia, że każda osoba planująca wyprawę rowerową może bez …Read More »
 • Zakup przyczepki samochodowej

  Zakup przyczepki samochodowej

  Jeśli w planach mamy wykorzystanie przyczepki samochodowej, zazwyczaj się zastanawiamy, czy warto ją kupować, czy może jednak lepiej będzie wypożyczyć. Wypożyczalnia przyczepek może okazać się strzałą w dziesiątkę, jeśli mamy tylko jednorazową potrzebę posiadania przyczepki samochodowej lub posługujemy się nią naprawdę rzadko. Jeśli za to jest nam ona potrzebna często – zakup przyczepki w Poznaniu …Read More »
 • Stopień zainteresowania lokatą mobilną wśród interesantów banku

  Stopień zainteresowania lokatą mobilną wśród interesantów banku

  O stopniu zainteresowania lokatą mobilną wśród klientów banku świadczy fakt, że jest ona przyznawana w szerokim zakresie kwotowym mieszczącym się w przedziale od pięciuset do jednego miliona złotych. Stanowi produkt dodatkowy przypisany do założonego wcześniej konta indywidualnego. Jest wysoko oprocentowana, dlatego poniesienie kosztów związanych ze złożeniem wniosku o lokatę jest w pełni opłacalne.Read More »