Matowa czy błyszcząca – jaką szminkę wybrać?

Pięknie podkreślone usta to ważny element całego makijażu. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się pomadki matowe, które mogą mieć formułę tradycyjnego sztyftu albo płynną konsystencję. Przed ich użyciem warto zaaplikować na usta produkt nawilżający, np. wazelinę, ponieważ tego typu kosmetyki działają wysuszająco. Niestety, pomadki matowe nie u wszystkich kobiet wyglądać będą równie atrakcyjnie. Sprawdzą się one przede wszystkim u pań o wydatnych ustach. Tego typu kosmetyki zawierają więcej pigmentu, dlatego usta wydawać się będą na mniejsze niż w rzeczywistości.

Panie o wąskich ustach powinny sięgać po szminki błyszczące, ponieważ optycznie powiększą one wargi, a ponadto nawilżą je i nadają blasku. Niezależnie od rodzaju pomadki, warto przygotować skórę ust do aplikacji kolorowego kosmetyku. Przede wszystkim powinna ona być gładka i nawilżona – w przeciwnym razie pomadka uwydatni suche skórki, co jest mało estetyczne. W usta warto wklepać niewielką ilość podkładu – w ten sposób można nieco przedłużyć trwałość kosmetyku.

Kolejny krok to konturówka. Chociaż wiele pań z niej rezygnuje, obrysowanie ust kredką w odcieniu szminki umożliwia poprawienie ich kształtu i zakamuflowanie ewentualnych niesymetryczności. Następnie należy założyć pomadkę za pomocą pędzelka, aplikatora lub sztyftu, nadmiar kosmetyku można odcisnąć w chusteczkę higieniczną. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę nie tylko na kolor pomadki, ale również jej skład – przykładowo szminki Rimmel (http://pl.rimmellondon.com/) nie tylko nadają ustom pięknego koloru, ale też je nawilżają.

Comments are closed.

 • Płytki hiszpańskie i włoskie do łazienki – dlaczego warto?

  Płytki hiszpańskie i włoskie do łazienki – dlaczego warto?

  Aranżacja łazienki to trudne zadanie. Urządzenie wnętrza, które dobrze będzie spełniać swoją funkcję, wymaga przemyślenia wielu aspektów i odpowiedniego rozmieszczenia elementów wyposażenia łazienki. Tylko to pozwoli naszej łazience spełniać właściwie jej funkcje. I chociaż estetyczny wygląd wnętrza powinien być podporządkowany funkcjonalności, nie należy go lekceważyć i pozostawić kwestii przypadku. Możemy z wyprzedzeniem zdecydować się na …Read More »
 • Dodatkowe oświetlenie salonu – czy warto je wykorzystać?

  Dodatkowe oświetlenie salonu – czy warto je wykorzystać?

  Projekty wnętrz często, oprócz oczywiście zagospodarowania przestrzeni, skupiają się na kolorystyce i materiałach wykończeniowych, jakie zostaną użyte w danym pomieszczeniu. We wczesnej fazie warto jednak zaplanować też aspekty praktyczne, tj. oświetlenie salonu. Przystępując do aranżacji trzeba podąć decyzję – czy zamontować dodatkowe boczne źródła światła, czy też poprzestać jedynie na górnym oświetleniu?Read More »
 • Najlepiej dopasowane siodełko rowerowe

  Najlepiej dopasowane siodełko rowerowe

  Wprawdzie siodełko rowerowe sprzedawane jest w całym zestawie z konkretnym rowerem, jednak w razie potrzeby może być on kupowane osobno i ponownie zakładane. Można zauważyć, że siodełka rowerowe znajdują się w asortymencie sklepów typowo rowerowych oraz w dużych supermarketach zajmujących się sprzedażą wielu rodzajów produktów. To sprawia, że każda osoba planująca wyprawę rowerową może bez …Read More »