Matowa czy błyszcząca – jaką szminkę wybrać?

Pięknie podkreślone usta to ważny element całego makijażu. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się pomadki matowe, które mogą mieć formułę tradycyjnego sztyftu albo płynną konsystencję. Przed ich użyciem warto zaaplikować na usta produkt nawilżający, np. wazelinę, ponieważ tego typu kosmetyki działają wysuszająco. Niestety, pomadki matowe nie u wszystkich kobiet wyglądać będą równie atrakcyjnie. Sprawdzą się one przede wszystkim u pań o wydatnych ustach. Tego typu kosmetyki zawierają więcej pigmentu, dlatego usta wydawać się będą na mniejsze niż w rzeczywistości.

Panie o wąskich ustach powinny sięgać po szminki błyszczące, ponieważ optycznie powiększą one wargi, a ponadto nawilżą je i nadają blasku. Niezależnie od rodzaju pomadki, warto przygotować skórę ust do aplikacji kolorowego kosmetyku. Przede wszystkim powinna ona być gładka i nawilżona – w przeciwnym razie pomadka uwydatni suche skórki, co jest mało estetyczne. W usta warto wklepać niewielką ilość podkładu – w ten sposób można nieco przedłużyć trwałość kosmetyku.

Kolejny krok to konturówka. Chociaż wiele pań z niej rezygnuje, obrysowanie ust kredką w odcieniu szminki umożliwia poprawienie ich kształtu i zakamuflowanie ewentualnych niesymetryczności. Następnie należy założyć pomadkę za pomocą pędzelka, aplikatora lub sztyftu, nadmiar kosmetyku można odcisnąć w chusteczkę higieniczną. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę nie tylko na kolor pomadki, ale również jej skład – przykładowo szminki Rimmel (http://pl.rimmellondon.com/) nie tylko nadają ustom pięknego koloru, ale też je nawilżają.

Comments are closed.

 • Stopień zainteresowania lokatą mobilną wśród interesantów banku

  Stopień zainteresowania lokatą mobilną wśród interesantów banku

  O stopniu zainteresowania lokatą mobilną wśród klientów banku świadczy fakt, że jest ona przyznawana w szerokim zakresie kwotowym mieszczącym się w przedziale od pięciuset do jednego miliona złotych. Stanowi produkt dodatkowy przypisany do założonego wcześniej konta indywidualnego. Jest wysoko oprocentowana, dlatego poniesienie kosztów związanych ze złożeniem wniosku o lokatę jest w pełni opłacalne.Read More »
 • Płytki ceramiczne włoskie i hiszpańskie – jakość jest najważniejsza

  Płytki ceramiczne włoskie i hiszpańskie – jakość jest najważniejsza

  Kupując różne materiały wykończeniowe do nowo wybudowanego domu czy remontowanego mieszkania, zazwyczaj zwracamy uwagę na wygląd. Określamy kolor, gramaturę, strukturę i inne parametry, aby ucieszyć swoje oczy i zadbać o to, by inni mogli napawać się atrakcyjnym widokiem. Niektórzy zapominają w tym momencie o tym, co najważniejsze – o jakości.Read More »
 • Historyczne miejsca turystyczne

  Historyczne miejsca turystyczne

  Zwiedzanie historycznych miejsc turystycznych zwykle jest polecane uczniom i studentom oraz pasjonatom tematyki historycznej. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mogą zwiedzać na przykład zamki, po których będą chodzić nawet całymi godzinami i poznawać ich kolejne zakamarki. Natomiast uczniowie szkół średnich mogą zwiedzać te miejsca, które są powiązane z lekturami szkolnymi i są świadectwami trudnych niekiedy …Read More »