Matowa czy błyszcząca – jaką szminkę wybrać?

Pięknie podkreślone usta to ważny element całego makijażu. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się pomadki matowe, które mogą mieć formułę tradycyjnego sztyftu albo płynną konsystencję. Przed ich użyciem warto zaaplikować na usta produkt nawilżający, np. wazelinę, ponieważ tego typu kosmetyki działają wysuszająco. Niestety, pomadki matowe nie u wszystkich kobiet wyglądać będą równie atrakcyjnie. Sprawdzą się one przede wszystkim u pań o wydatnych ustach. Tego typu kosmetyki zawierają więcej pigmentu, dlatego usta wydawać się będą na mniejsze niż w rzeczywistości.

Panie o wąskich ustach powinny sięgać po szminki błyszczące, ponieważ optycznie powiększą one wargi, a ponadto nawilżą je i nadają blasku. Niezależnie od rodzaju pomadki, warto przygotować skórę ust do aplikacji kolorowego kosmetyku. Przede wszystkim powinna ona być gładka i nawilżona – w przeciwnym razie pomadka uwydatni suche skórki, co jest mało estetyczne. W usta warto wklepać niewielką ilość podkładu – w ten sposób można nieco przedłużyć trwałość kosmetyku.

Kolejny krok to konturówka. Chociaż wiele pań z niej rezygnuje, obrysowanie ust kredką w odcieniu szminki umożliwia poprawienie ich kształtu i zakamuflowanie ewentualnych niesymetryczności. Następnie należy założyć pomadkę za pomocą pędzelka, aplikatora lub sztyftu, nadmiar kosmetyku można odcisnąć w chusteczkę higieniczną. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę nie tylko na kolor pomadki, ale również jej skład – przykładowo szminki Rimmel (http://pl.rimmellondon.com/) nie tylko nadają ustom pięknego koloru, ale też je nawilżają.

Comments are closed.

 • Najlepiej dopasowane siodełko rowerowe

  Najlepiej dopasowane siodełko rowerowe

  Wprawdzie siodełko rowerowe sprzedawane jest w całym zestawie z konkretnym rowerem, jednak w razie potrzeby może być on kupowane osobno i ponownie zakładane. Można zauważyć, że siodełka rowerowe znajdują się w asortymencie sklepów typowo rowerowych oraz w dużych supermarketach zajmujących się sprzedażą wielu rodzajów produktów. To sprawia, że każda osoba planująca wyprawę rowerową może bez …Read More »
 • Zakup przyczepki samochodowej

  Zakup przyczepki samochodowej

  Jeśli w planach mamy wykorzystanie przyczepki samochodowej, zazwyczaj się zastanawiamy, czy warto ją kupować, czy może jednak lepiej będzie wypożyczyć. Wypożyczalnia przyczepek może okazać się strzałą w dziesiątkę, jeśli mamy tylko jednorazową potrzebę posiadania przyczepki samochodowej lub posługujemy się nią naprawdę rzadko. Jeśli za to jest nam ona potrzebna często – zakup przyczepki w Poznaniu …Read More »
 • Stopień zainteresowania lokatą mobilną wśród interesantów banku

  Stopień zainteresowania lokatą mobilną wśród interesantów banku

  O stopniu zainteresowania lokatą mobilną wśród klientów banku świadczy fakt, że jest ona przyznawana w szerokim zakresie kwotowym mieszczącym się w przedziale od pięciuset do jednego miliona złotych. Stanowi produkt dodatkowy przypisany do założonego wcześniej konta indywidualnego. Jest wysoko oprocentowana, dlatego poniesienie kosztów związanych ze złożeniem wniosku o lokatę jest w pełni opłacalne.Read More »